Wczasy spędzane w kraju Drakuli

Ostatnio coraz więcej osób , które planują wakacyjne wyjazdy ze znajomymi decyduje się na Bałkany. I nic w tym zaskakującego, bowiem tutejsze ukształtowanie terenu, klimat, oraz niezwykle ciekawa kultura i tradycja przyciąga turystów zarówno z całej Europy, jak też świata. Szczególnie Rumunia jest krajem niezwykle często odwiedzanym, który współcześnie dla wielu podróżników stanowi cel ich wypraw. Rumunia jest znana przede wszystkim z gór. Karpaty rumuńskie są doceniane i zachwalane przez wiele osób, którym udało się wybrać w te strony przynajmniej jeden raz.

Nieco mniejszą popularnością cieszą się tutejsze plaże.

W zależności od preferencji każdego turystę w Rumunii zachwyca coś innego, jedni na przykład zakochują się w Bukareszcie, stolicy i jednocześnie największym mieście kraju, inni zdecydowanie bardziej lubią spacerować po urokliwych wsiach oraz małych miasteczkach. Gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli, jedno jest pewne – Rumunia jest niezwykle urokliwym państwem w każdym swym zakątku i można się w niej bez wątpienia bez reszty zakochać. Jej najważniejszym i przyciągającym uwagę turystów atutem jest, mająca bałkańskie korzenie, tradycja i kultura, która dla mieszkańców zachodniej Europy jest bardzo niezwykła i oryginalna.

Rumunia kusi turystów, zarówno tych korzystających z ofert biur podróży, jak również i tych , którzy organizują swoje wyprawy na własną rękę. Gdy sami planujemy się wybrać do tego kraju, powinniśmy wcześniej przejrzeć jakiś przewodnik, żeby móc znaleźć miejsca, które naprawdę warto odwiedzić, i które pozwolą nam najlepiej poznać tradycję i kulturę tego państwa. Niewątpliwym rarytasem, a także podstawowym powodem dla którego przyjeżdżają tutaj podróżnicy z całego świata, są oczywiście Karpaty. Rumuńskie pasma górskie są bardzo ciekawe i urozmaicone.
Rumunia jednak to nie jedynie góry. To również niezwykle urokliwe i przepiękne miasta i miasteczka. Poza tym warto również zwiedzić tutejsze wioski, w których do dzisiaj zachowała się wyjątkowa kultura i tradycja bałkańska.