Remont lokum mojej siostry

Moja siostra otrzymała po rodzicach wiekowe lokum w centrum Gdyni. Niestety na skutek wynajmu obcym lokatoromlokum potrzebowało całkowitego odświeżenia. Miało 2 pomieszczenia dlatego całość nie wydawała się nazbyt okazała, było to około czterdzieści metrów kwadratowych. Wypadało jednak zmienić instalację wodną, odmalować ściany, zamontować szczelne okna oraz wyłożyć panele podłogowe.
okna
Byłam przekonana, iż siostrzyczka nie posiadała dostatecznych oszczędności więc pożądałam chociaż trochę pomóc w remoncie. Zdobyła pożyczkę w banku na 20 tysięcy złotych. Kupiła nowe płytki do łazienki, parkiety i farby dlatego szybko rozpoczęłyśmy działać. Zaprosiła także załogę, jaka została zwerbowana do wymiany całej instalacji.
miasto
Kłopotem stały się okna, które trzeba było szybko zakupić, bowiem stare stały się nieszczelne zaś w wyniku tego w domu panowała wilgoć. Pożądałyśmy odnaleźć solidna fabrykę, jaka trudni się wytwórczością okien. Ma przyjaciółka nadmieniła, iż gdy montowała okna wówczas nabyła je u instytucji Okna Optimus w Gdyni. W związku z tym w sieci napisałam termin producent okien pcv i wstąpiłam na stronę www firmy. Do dyspozycji były okna przesuwane, które chciała nabyć moja bliźniaczka. Zarezerwowałyśmy takie, jakie miały aż 6 komór oraz okucia rozwierno-uchylne. Siostra wydała na nie 2 300 zł, więc nie nadwyrężyło to silnie jej portfela. Już po wytapetowaniu pokoi jak i wyłożeniu nowych paneli oczekiwałyśmy na ekipę, jaka wstawi okna. Wstawianie okien zaprzątnęło tylko jeden dzień. Później miałyśmy tylko wszystko oczyścić po czym wtaszczyć zakupione meble.
ocieplony dom

Własne m prezentowało się świetnie

Kiedy wszystkie działania ukończone wtedy samo mieszkanie wyglądało niczym piękny dom. Pożądałyśmy je później wystawić na sprzedaż, stąd dzięki remontowi najprawdopodobniej koszt mieszkania wzrośnie. Znajdowało się w świetnym miejscu i to też podwyższało ma siostra. Pożyczkę spłaciła bez trudności a ostatnimi czasy otrzymała kredyt ażeby kupić nowiutki sprzęty AGD. Niekiedy przyjeżdżam do niej i razem admirujemy naszą pracę. Z powodu zamontowanych okien mieszkanie wydaje się przytulne zaś zabarwienie tapet czyni, że w pokojach jest nastrojowo. Chociaż wymagało to wiele pieniędzy to korzystne było to lokum wyremontować.