Masaż – sposób na zdrowie i urodę.

Ludzie od wieków poszukują sposobu na poprawienie swojego zdrowia i samopoczucia. Biorą leki, poddają się specjalnym zabiegom, które mają na celu poprawienie ich stanu zdrowia. Używają kosmetyków, odżywiają się zdrowo, ale czasami mimo tego i tak nie czują się tak, jak chcieliby się czuć. Jest natomiast jeden sposób, który bardzo odczuwalnie może poprawić stan naszego zdrowia, tym sposobem jest masaż. Nie tylko relaksacyjny, ale również leczniczy, limfatyczny czy rozluźniający zastałe mięśnie.

Masaż jest od dawien dawna uważany za bardzo skuteczny sposób na wyciszenie skołatanych nerwów, rozluźnienie mięśni i stawów, a także ułatwienie przepływu krwi i limfy. Ta ostatnia jest dla naszego ustroju niezmiernie ważna. Dzięki niej krew i tkanki oczyszczane są ze zbędnych produktów przemiany materii, a cały organizm może nabrać sił i możliwości do dalszych działań. Masaż limfatyczny ma na celu pobudzenie przepływu limfy, zmniejszenie obrzęków i uczynienie naszego ciała bardziej drożnym. Jest on jednym z najbardziej skomplikowanych masaży, bo nie oddziałuje wyłącznie na skórę czy mięśnie, ale na naczynia limfatyczne, które ułożone są w naszym ciele bardzo skrupulatnie. Masaż limfatyczny powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanego masażystę, który wie jak działa nasze ciało.

masaż stopy

Co innego masaż relaksacyjny, ten z powodzeniem może być wykonywany przez każdego z nas. Jego efekty obejmować będą nie tylko rozluźnienie mięśni, ale również lepsze dotlenienie skóry, rozgrzanie jej, usunięcie bólu w problemowych miejscach oraz ogólną poprawę kondycji mięśni i skóry. Masowana skóra szybciej się regeneruje, tworzą się nowe włókna kolagenowe, a cały organizm odczuwa pozytywne efekty tych działań. Skóra jest bardziej promienna, żywsza i mocniej natlenowana. Czujemy się bardziej rozluźnieni, znika stres i skurcze mięśni spowodowane ich zastaniem. Wydaje się, że masaż w Uk znany jako massages jest w stanie bardzo dobrze wpłynąć na większość schorzeń naszych organizmów, nie zaszkodzi nigdy – pomaga bardzo często.